واکنش ایران به تلاش آمریکا برای برگزاری نشست ضد ایرانی در شورای امنیت

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد به جست و جوی آمریکا برای برگزاری نشست غیررسمی شورای امنیت سازمان با اهداف سیاسی حتی به قیمت زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی واکنش نشان داد.

به گزارش اسنا، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست آمریکا مبنی بر برگزاری نشست غیررسمی شورای امنیت این سازمان در خصوص مسائل داخلی ایران تاکید کرد که به دلیل ریاکاری آن، استفاده از معیارهای دوگانه و ما اقدامات گزینشی حقوق بشر و ادعاهای آمریکا در حمایت از زنان ایرانی را فریبنده و فاقد حسن نیت می دانیم.

نماینده کیشورمان خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش جامعه اطلاع رسانی ایران، آمریکا متهم به اغتشاشات درجه یک است.

نماینده ایران در سازمان ملل افزود: آمریکا و متحدانش به طور مستمر از چنین بستری (سازمان ملل) برای پیشبرد برنامه سیاسی خود حتی به قیمت زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی و منشور ملل متحد سوء استفاده کرده اند. .

گفتنی است خبرگزاری رویترز بخش مربوط به ارزیابی جامعه اطلاعاتی کیشورمان از نقش آمریکا در قیام های اخیر در واکنش به نمایندگی ایران را حذف کرده است.

در ادامه سیاست های مداخله جویانه آمریکا در رابطه با حوادث این روزهای کیشورمان، واشنگتن تلاش می کند تا از سکوت اغتشاشات در ایران جلوگیری کند.

آمریکا در نظر دارد هفته آینده توجه سازمان ملل را به «اعتراضات در ایران» معطوف کند.

رویترز بر اساس یادداشت هایی که در مورد این نشست توسط آمریکا و آلبانی نوشته شده است، چهارشنبه هفته آینده کنفرانسی غیررسمی در این زمینه برگزار خواهد کرد.

در این یادداشت همچنین آمده است که این نشست سرکوب مداوم زنان، دختران و اعضای گروه های قومی و مذهبی در ایران را برجسته خواهد کرد.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما