(ویدئو) پرواز تاکسی هوایی برقی در دبی

فرارو- تاکسی هوایی برقی مدرن XPeng می تواند شما را با سرعت 130 کیلومتر در ساعت جابه جا کند.

به رابل فارارو به نقل از یورونیوز; یک تاکسی هوایی چینی اولین پرواز آزمایشی خود را در امارات متحده عربی با موفقیت انجام داد. این خودروی تمام الکتریکی (برقی) با وزن 700 کیلوگرم مجهز به سیستم کنترل پرواز هوشمند و قابلیت پرواز خودکار است. این خودرو روز چهارشنبه به صورت عمودی برخاست و به مدت 90 دقیقه در آسمان پرواز کرد.

عمر آل خان، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی و صنعت دبی، گفت: این اولین قدم برای رسیدن به این آرزو است و او انتظار دارد خودروهای بیشتری از این دست در آینده نزدیک آزمایش شوند.

تاکسی هوایی XPeng X2 که توسط شرکت هواپیمایی XPeng مستقر در گوانگژو ساخته شده است، یکی از ده پروژه خودروهای پرنده در سراسر جهان است.

“Mingguan Cui” مدیر کل Xpeng Aeroht گفت: این مبنای بسیار مهمی برای نسل بعدی خودروهای پرنده خواهد بود، این هواپیمای الکتریکی دو نفره دارای هشت ملخ است و می تواند 140 کیلومتر را در 45 دقیقه طی کند و به حداکثر سرعت برسد. 130 کیلومتر ساعت در راه است.

اگرچه امکان جابجایی مسافران بدون خلبان در هوا وجود دارد، اما این فناوری هنوز راه درازی در پیش دارد، زیرا با چالش های بزرگی از جمله عمر باتری، کنترل ترافیک هوایی و مسائل ایمنی و زیرساختی مواجه است.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما