پس از DMK، آرویند کجریوال از JMM همنت سورن در برابر فرمان خدمات دهلی مرکز پشتیبانی می‌شود اخبار هند

رانچی: در یک پیروزی سیاسی بزرگ برای وزیر ارشد دهلی و آرویند کجریوال، عضو حزب Aam Aadmi (AAP)، Jharkhand Mukti Morcha به رهبری وزیر ارشد Jharkhand CM Hemant Soren روز جمعه حمایت خود را از دولت AAP گسترش داد و متعهد شد که فرمان خدمات دهلی مرکز مرکز را شکست دهد. در مجلس هیمانت سورن با اطمینان از حمایت خود از همتای دهلی خود گفت: «حمله مرکز به دموکراسی یک نگرانی جدی است. JMM از AAP در مخالفت با فرمان مرکزی کنترل خدمات اداری در دهلی حمایت خواهد کرد.

رهبر JMM این اظهارات را پس از دیدار با وزرای ارشد دهلی و پنجاب، آرویند کجریوال و باگوانت مان در رانچی بیان کرد. کجریوال و مان با یک پرواز ویژه از چنای حوالی ساعت 9 شب روز پنجشنبه به همراه نمایندگان پارلمان AAP، Raghav Chadha و Sanjay Singh علاوه بر AAP MLA Atishi به اینجا رسیدند.

کجریوال در نوبت خود گفت که به مرکز اجازه داده خواهد شد تا حقوق دموکراتیک مردم را سرکوب کند و افزود که “این فرمان باید به طور جمعی در پارلمان شکست بخورد.” “مرکز در حال ایجاد بحران برای حزب Aam Aadmi است و مانع از عملکرد مستقل یک دولت منتخب می شود.” وزیر امور خارجه دهلی گفت.

کجریوال تاکید کرد: «علیرغم حکم دادگاه عالی به نفع دولت AAP (دادگاه عالی حکم داده بود که کنترل انتقال و اعزام بوروکرات‌های ارشد در دهلی به دولت ایالتی واگذار می‌شود)، مرکز این حکم را صادر کرد.» جنبش علیه این فرمان “مانند مبارزه برای استقلال”.

کجریوال همراه با رهبران ارشد AAP در حال ملاقات با رهبران ارشد حزب اپوزیسیون است تا از فرمان مرکز در مورد کنترل بر خدمات اداری در دهلی حمایت کند.

رئیس‌جمهور دهلی روز پنج‌شنبه در تلاش برای جلب حمایت مخالفان علیه فرمان مرکز، با CM تامیل نادو MK استالین ملاقات کرد. پس از جلسه، کجریوال گفت که به او اطمینان داده شده است که DMK در کنار AAP و مردم دهلی خواهد ایستاد. کجریوال در جریان دیدار با تامیل نادو در چنای در روز پنجشنبه، باگوانت مان، رهبران حزب راگاو چادا و آتیشی را همراهی کردند.

قابل ذکر است که کجریوال در 23 می سفری سراسری را برای جلب حمایت احزاب مخالف علیه این فرمان آغاز کرده بود. وزیر امور خارجه دهلی در توییتر خود اعلام کرد: “فردا (اول ژوئن) با CM تامیل نادو Thiru@mkstalin در چنای ملاقات خواهم کرد تا از DMK ​​در برابر فرمان “ضد دهلی” غیرقانونی-غیر دموکراتیک مرکز حمایت کند.

کجریوال در توییتی گفته بود: “در 2 ژوئن، من با وزیر جارکند آقای @HemantSorenJMM جی در رانچی ملاقات خواهم کرد. از آنها در برابر فرمانی که دولت مودی علیه مردم دهلی تصویب کرده است، حمایت خواهم کرد.”

مجمع ملی حزب Aam Aadmi (AAP) تاکنون با ماماتا بانرجی، وزیر ارشد بنگال غربی، اودهاو تاکرای رئیس سابق ماهاراشترا، شاراد پاوار، رئیس حزب کنگره ملی‌گرا (NCP)، نیتیش کومار، رئیس هیئت مدیره بیهار و تجاشوی یاداو، معاون وی دیدار کرده است.

در یک پیروزی بزرگ برای کجریوال، یک نیمکت قانون اساسی متشکل از پنج قاضی، به رهبری قاضی ارشد دی. امور زمین

با این حال، دولت اتحادیه در 19 مه فرمانی را برای اطلاع رسانی قوانین به دولت منطقه پایتخت ملی دهلی (GNCTD) در مورد “پست انتقال، هوشیاری و سایر موارد اتفاقی” صادر کرد.

این حکم برای اصلاح قانون دولت منطقه پایتخت ملی دهلی در سال 1991 ارائه شد و حکم دادگاه عالی در پرونده مرکز علیه دهلی را دور زد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما