پیام روز جوان دبیرکل سازمان ملل متحد مردم در هر سنی باید برای جهانی بهتر «به نیروها بپیوندند»

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، که هر ساله در 12 اوت گرامی داشته می‌شود، خاطرنشان کرد که موضوع امسال – “همبستگی بین نسلی: ایجاد جهانی برای همه اعصار” – به ما “حقیقتی اساسی” را یادآوری می‌کند کهبه افراد در هر سنی، چه جوان و چه مسن، نیاز داریم تا برای ساختن دنیایی بهتر برای همه، نیروهای خود را بپیوندند“.

همبستگی بین نسلی

این مقام ارشد سازمان ملل گفت که اغلب اوقات، سن گرایی، تعصب و تبعیض مانع از این همکاری اساسی می شود.

او می گوید: «وقتی جوانان از تصمیماتی که در مورد زندگیشان گرفته می شود محروم می شوند، یا وقتی افراد مسن از فرصت شنیده شدن محروم می شوند، همه ما از دست می دهیم.

آقای. گوترش تاکید کرد که از آنجایی که جهان با یک سری چالش‌ها مواجه است که آینده جمعی ما را تهدید می‌کند، «همبستگی و همکاری ضروری‌تر از همیشه است».

از کووید-۱۹ گرفته تا تغییرات آب و هوایی و درگیری‌ها تا فقر، نابرابری و تبعیض، «ما به همه دست‌ها برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) و ساختن آینده‌ای بهتر و صلح‌آمیزتر که همه به دنبال آن هستند، نیاز داریم.

جوانان را تقویت کنید

دبیرکل گفت که ما باید از جوانان با سرمایه گذاری های هنگفت در آموزش و مهارت آموزی حمایت کنیم – «از جمله از طریق اجلاس آموزش تحول در ماه آینده».

“ما نیز نیاز داریم حمایت از برابری جنسیتی و افزایش فرصت ها برای جوانان مشارکت در زندگی مدنی و سیاسی».

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که فقط گوش دادن به جوانان کافی نیست، “ما باید آنها را در مکانیسم های تصمیم گیری در سطوح محلی، ملی و بین المللی ادغام کنیم.”

این در مرکز پیشنهاد سازمان ملل برای ایجاد دفتر جوانان جدید در سازمان است.

دست در دست هم دادن

در عین حال، او به اهمیت تضمین دسترسی نسل‌های قدیمی به حمایت اجتماعی و فرصت‌هایی برای بازپرداخت به جوامع خود و همچنین توانایی به اشتراک گذاشتن دهه‌ها تجربه انباشته‌شده‌ای که زندگی کرده‌اند اشاره کرد.

“در این روز مهم، بیایید نسل‌ها دست به دست هم دهیم تا موانع را از بین ببریمو برای دستیابی به جهانی عادلانه‌تر، عادلانه‌تر و فراگیرتر برای همه مردم به‌عنوان یک واحد تلاش کنیم.»

روز جهانی جوانان 2022 – آنتونیو گوترش (دبیر کل سازمان ملل)

“حرکت جوانی” مورد نیاز است

در همین حال، عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی، در سخنرانی خود برای دانشجویان دانشگاه نظربایف در قزاقستان، اهمیت همکاری بین نسلی را منعکس کرد و اذعان داشت که «اغلب این جوانان هستند که وقتی در هر موضوعی کوتاهی می‌کنیم، ما را مسئول می‌دانند. حفاظت، صلح یا حقوق بشر».

وی یادآور شد: در حالی که با یک بحران سیاره‌ای تمام عیار مواجه هستیم و کشورهایی که در طول مذاکرات خود را در “مواضع غیرمنطقی” محبوس کرده‌اند، یادآور شد: “این جوانان هستند که با فعالیت‌های خود گام برمی‌دارند.”

او گفت: “این جوانان هستند که هدف 1.5 درجه را زنده نگه داشتند.” این جوانان هستند که وقتی ما، حتی در مواجهه با شواهد بسیار زیاد، در اقدامی برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای و حفاظت از محیط زیست به تأخیر می افتیم و دچار تردید می شویم، بهانه های ما را رد می کنند.»

آقای. شهید تأیید کرد که جهان امروز به «آن نیروی جوانی و نیروی جوانی» نیاز دارد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما