چگونه رستوران آفریقایی بائوباب کرایه در دیترویت موفق شد

او همچنین آرزوی بزرگی داشت: آوردن غذای کشور خود به دیترویت. او در سال 2017 در یک برنامه کارآفرینی محلی شرکت کرد و این زوج جایزه 50000 دلاری را به دست آوردند تا به آنها کمک کند تا رستوران خود را راه اندازی کنند. آنها سرانجام در اوایل سال 2021 درهای رستوران دلباز خود، Baobab Fare را باز کردند – در اوج همه گیری همه گیر.

تمجیدها وارد شده است. در ماه فوریه، این زوج برای دومین بار به عنوان نامزدهای نیمه نهایی بهترین آشپز در جوایز جیمز ریش انتخاب شدند و در ماه مارس، آقای. مامبا برنده یک قسمت از مسابقه آشپزی “Chopped” در شبکه غذا شد و به همراه آن 10000 دلار دریافت کرد. اکنون آنها آن پول جایزه را به Freedom House Detroit اهدا می کنند، سازمان غیرانتفاعی که به خانم کمک کرد. نیجیمبر و سایر پناهجویان مانند او از آزار و شکنجه فرار می کنند.

الیزابت اوروزکو-واسکز، مدیر اجرایی خانه آزادی دیترویت گفت: مامبا همان چیزی است که شما می خواهید بقیه بشریت شبیه آن باشند.

بزرگ شدن در بوروندی در شرق آفریقا، آقای. مامبا، 42 ساله، طبخ طعم های سنتی منطقه ای را از مادرش که صاحب یک رستوران بود، آموخت. او به او یاد داد که با حواسش آشپزی کند، نه فقط با دستور پخت، که وقتی با پروتئین های ناآشنا مانند شترمرغ و گوش ماهی مواجه شد، مزیتی را در «Chopped» به او داد. اما، او گفت که مهارت های آشپزی که او را در این برنامه به ارمغان آورد، با استعداد همسرش قابل مقایسه نیست.

او گفت: “بهترین آشپز حتی من نیستم، نادیا هستم.”

ام‌اس. نیجیمبر، 41 ساله، یکی از افراد مورد توجه نیست، با این حال، و نمی خواست به تلویزیون ملی برود. آقای. مامبا تقریباً تهیه‌کنندگان «خرد شده» را نپذیرفت، اما تصمیم گرفت خودش رقابت کند، زیرا احساس می‌کرد مهم است که غذای آنها را به اشتراک بگذارد و داستان چگونگی تبدیل شدن دو پناهنده به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما