چگونه چهار کودک توانستند از سقوط هواپیما در آمازون جان سالم به در ببرند؟ گزارش جدید سرنخ هایی را ارائه می دهدCNN

یک ماه پس از ناپدید شدن چهار کودک در آمازون کلمبیا، گزارشی مقدماتی توسط سازمان هواپیمایی کشوری سرنخ‌هایی ارائه می‌کند که چگونه می‌توانستند از سقوط هواپیمای ویرانگر جان سالم به در ببرند.

داستان فوق‌العاده کودکان گم‌شده در کلمبیا و در سطح بین‌المللی توجه زیادی را به خود جلب کرده است، زیرا عملیات جستجوی گسترده تحت رهبری ارتش در جنگل ادامه دارد.

پرواز ناگوار در 1 می حامل خلبان هرناندو مورسیا مورالس، رهبر بومی یاروپاری، هرمان مندوزا هرناندز، یک زن بومی به نام ماگدالنا موکوتوی والنسیا و چهار فرزندش بود که بزرگترین آنها 13 ساله و کوچکترین آنها 11 ماهه بود.

بر اساس این گزارش، بلافاصله پس از برخاستن صبح زود از محله دورافتاده آراراکوارا، خلبان با رادیو به کنترل ترافیک هوایی گفت که به دنبال نقطه فرود اضطراری خواهد بود.

او گفت: «… میدی، میدی، میدی، 2803، میدی، میدی، میدی، موتور را حداقل دارم، میروم دنبال میدان.

خلبان بعداً به‌روزرسانی کرد که موتور دوباره قدرت گرفته است و به راه خود ادامه داد – فقط کمتر از یک ساعت بعد دوباره به مشکل برخورد کرد: “… Mayday, Mayday, Mayday, 2803, 2803, موتور دوباره از کار افتاد… من می روم دنبال یک رودخانه… من یک رودخانه در سمت راست دارم…”

این بار مشکل بهبود نیافت.

در این گزارش آمده است که کنترل ترافیک هوایی بعداً انحراف هواپیما به سمت راست را ردیابی کرد. سپس از رادار خارج شد.

علیرغم جستجوهای هوایی و آبی که بلافاصله پس از این حادثه انجام شد، طبق این گزارش، هواپیما تا بیش از دو هفته بعد پیدا نشد – زمانی که ممکن است در سرنوشت مسافران هواپیما مهم باشد، زیرا بازرسان به بررسی سقوط و سقوط ادامه می‌دهند. عواقب آن

در این گزارش آمده است که هواپیما احتمالا ابتدا به درختان جنگل انبوه برخورد کرده و موتور و ملخ را از بین برده و سپس به سمت کف جنگل سقوط کرده است.

پنج روز پس از ناپدید شدن هواپیما، ارتش کلمبیا واحدهای نیروهای ویژه را برای جستجوی زمین در 6 مه مستقر کرد. ده روز بعد، در شب 16 می، سرانجام لاشه هواپیما را مشاهده کردند.

جسد این سه بزرگسال در محل پیدا شد. اما هر چهار کودک به طور کامل ناپدید شده بودند – باعث شد امدادگران تصور کنند که جان سالم به در برده اند، هواپیما را تخلیه کردند و خودشان در جنگل قدم زدند، و دوباره تلاش های جستجو را تحریک کردند.

عکس‌های بازرسان از صحنه سقوط، دم برآمده یک هواپیمای کوچک را نشان می‌دهد که با رنگ‌های آبی و سفید هنوز تند رنگ آمیزی شده است، دماغه و جلوی آن به زمین جنگل کوبیده شده است. در این گزارش آمده است که هواپیما احتمالا ابتدا به درختان جنگل انبوه برخورد کرده و موتور و ملخ را از بین برده و سپس به سمت کف جنگل سقوط کرده است.

“بازرسی دقیق از لاشه هواپیما نشان داد که در هنگام فرود درخت، اولین ضربه به درختان وارد شده است. این ضربه باعث جدا شدن موتور با روکش و ملخ آن از ساختار هواپیما شد. به دلیل کاهش شدید سرعت و از دست دادن کنترل در اولین برخورد، هواپیما به صورت عمودی سقوط کرد و با زمین برخورد کرد.

بر اساس این گزارش، برخورد با درختان باعث جدا شدن موتور و پروانه از ساختار هواپیما شد.

اگرچه این گزارش اشاره می‌کند که بررسی‌های پزشکی قانونی ادامه دارد، اما این گزارش حاکی از آن است که بزرگسالانی که در جلوی کابین هواپیما نشسته‌اند در اثر سقوط جراحات مرگباری را متحمل شده‌اند. وی افزود: نمودار جراحات ناشی از تصادف، جراحات فوتی را در سرنشینان مستقر در موقعیت های 1 (خلبان)، 2 (سرنشین بزرگسال مرد) و 3 (سرنشین زن بالغ) به ثبت رساند.

اما بر اساس این گزارش، صندلی‌های عقب، جایی که بچه‌های بزرگتر در آن قرار داشتند، کمتر تحت تأثیر این ضربه قرار گرفتند و توضیحی بالقوه برای بقای آن‌ها و نشانه‌های حیات – از جمله شیشه شیر بچه، پوشک استفاده شده و رد پا – ارائه شد. در جنگل توسط تیم های جستجو و نجات.

بر اساس این گزارش، دو صندلی از سه صندلی که توسط کودکان اشغال شده بود، علیرغم سقوط در جای خود و عمودی باقی ماندند، در حالی که یک صندلی کودک از ساختار هواپیما جدا شد.

بر اساس این گزارش، نوزاد ممکن است در آغوش مادر گرفته شده باشد.

بچه‌ها «در محل حادثه نبودند و هیچ نشانه‌ای مبنی بر جراحت آن‌ها حداقل جدی نبود. به همین دلیل، جستجوی شدید برای یافتن آنها آغاز شد.»

بر اساس این گزارش، در مجموع 119 نیروی ویژه کلمبیایی و 73 پیشاهنگ بومی تا کنون برای شانه زدن منطقه مستقر شده اند.

بستگان قبلاً گفته بودند که بچه‌ها جنگل را به خوبی می‌شناختند – اما نگران بودند که بفهمند دنیای بیرون از آنها دست برنداشته است یا خیر.

فیدنسیو والنسیا، پدربزرگ این کودکان، اوایل این ماه در گفتگو با تلویزیون کاراکول کلمبیا گفت: “شاید آنها پنهان شده اند.”

“شاید آنها متوجه نمی شوند که به دنبال آنها هستند. آنها کودک هستند.”

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما