ژاپن نقاب بر می دارد و مربی لبخندش مشغول است

حدود شش سال پیش، کیکو کاوانو، مجری رادیویی، متوجه شد که وقتی از انجام تمرین‌های بیان صدا دست کشید، لبخندش کم‌رنگ شد. در یک نقطه، او به سختی گوشه های دهانش را بلند کرد.

پس خانم کاوانو که در آن زمان 43 سال داشت، تصمیم گرفت نحوه عملکرد عضلات صورت را بیاموزد. پس از استفاده از دانش برای احیای لبخندش، او شروع به کمک به دیگران کرد تا همین کار را با شعار «لبخند بیشتر، شادی بیشتر» انجام دهند.

و از آنجایی که بسیاری از مردم ژاپن پس از سه سال نقاب را برمی دارند و حالات چهره خود را کمی زنگ زده می دانند، او کار خود را با دوران پس از کووید تطبیق می دهد.

خانم “مردم گونه های خود را زیر ماسک بلند نکرده اند یا سعی نکرده اند زیاد لبخند بزنند.” کاوانو هفته گذشته، چند روز پس از اینکه ژاپن رتبه کووید-19 را به همان وضعیت بیماری های رایج کاهش داد، گفت. “اکنون، آنها در ضرر هستند.”

ام‌اس. کاوانو در سال 2017 در حالی که به عنوان مربی آداب تجارت کار می کرد، آموزش لبخند زدن را در یک باشگاه ورزشی آغاز کرد.

با وجود نداشتن آموزش پزشکی، برنامه درسی او که معمولاً در جلسات یک ساعته به صورت آنلاین یا حضوری تدریس می‌شود، از یوگا استفاده می‌کند و بر تقویت عضلات زیگوماتیک که گوشه‌های دهان را می‌کشند، تأکید می‌کند. او همچنین معتقد است که عضلات درست زیر چشم ها کلیدی هستند و ماهیچه های ضعیف باعث ایجاد لبخند ابرو می شوند که می تواند پیشانی را چروک به نظر برساند.

او گفت: «مردم ماهیچه های بدن خود را تمرین می دهند، اما صورت خود را نه.

پس از اجرای خود در باشگاه، او شروع به آموزش لبخند زدن در خانه‌های سالمندان و دفاتر شرکت‌ها کرد، همچنین به افرادی که امیدوار بودند لبخند بهتر به شغل‌های بهتر یا بهبود چشم‌انداز ازدواج کمک کند. یکی از مشتریان اولیه IBM ژاپن بود که در آنجا یک جلسه آموزش خندان برای کارمندان شرکت و خانواده هایشان برگزار کرد.

سپس همه‌گیری شیوع پیدا کرد و با پنهان کردن لبخندهای همه در پشت ماسک‌ها، به کسب‌وکار او لطمه زد. هنوز خانم گهگاه از کاوانو در مورد لبخند زدن از طریق آنها راهنمایی می خواستند.

ام‌اس. کاوانو به مشتریانش گفت که کلید یک لبخند نقابدار بلند کردن عضلات چشم است. یک مجری تلویزیون نمایش داد هر روش او گفت که در یک پخش سراسری و الف پست در مورد آن به صورت آنلاین به بالا بردن مشخصات او کمک کرد.

او گفت، اما بیشترین افزایش تقاضا برای خدمات او در ماه فوریه اتفاق افتاد، زمانی که دولت اعلام کرد که توصیه‌های رسمی ماسک به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

“مردم متوجه شدند که از ماهیچه های گونه یا دهان خود زیاد استفاده نکرده اند.” کاوانو گفت، در حالی که در سفر به کره جنوبی با تلفن صحبت می کرد، جایی که قرار ملاقاتی برای انجام عمل صورت داشت که به گفته او برای استخوان گونه هایش خوب است. و شما نمی توانید به طور ناگهانی شروع به استفاده از این عضلات کنید. باید روی آنها کار کنید.

یائل هانین، متخصص حالات صورت، گفت که از هیچ مطالعه آکادمیکی که اثرات ماسک زدن طولانی مدت بر عضلات صورت را مستند کند، آگاه نبود.

پروفسور هانین که یک آزمایشگاه مهندسی عصبی در دانشگاه تل آویو در اسرائیل را اداره می کند، می گوید: «ماهیچه های صورت را می توان مانند سایر ماهیچه ها تمرین داد، اگرچه چنین تمرینی می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا به دلیل تنوع زیاد بین افراد است.

او افزود: «یک مشکل احتمالی با لبخند تمرین شده یا ساختگی این است که ممکن است توسط افراد دیگر شناسایی شود.

کلاس های آموزش لبخند دیگری نیز در ژاپن مدرن وجود داشته است که معمولاً برای کارمندان خرده فروشی برگزار می شود. اما در یک بافت اجتماعی ژاپنی، لبخند به مراتب کمتر از تعظیم اهمیت دارد. برخی از زنان ژاپنی نیز برای پوشاندن دهان خود در هنگام غذا خوردن یا خندیدن آزاردهنده هستند.

توموهیسا سومیدا، محقق مدعو در دانشگاه کیو که تاریخچه ماسک زدن را در ژاپن مطالعه کرده است، می گوید: «درس های خندان خیلی غربی به نظر می رسند.

غرفه خانم به نظر می رسد مشتریان کاوانو از کار او راضی هستند.

میکی اوکاموتو، سخنگوی IBM ژاپن، گفت که خانم. جلسه آموزش لبخند کاوانو با استقبال خوبی مواجه شد.

در استان کاناگاوا، در جنوب توکیو، حدود 40 سالمند در یک جلسه 90 دقیقه ای با خانم شرکت کردند. کاتسویو ایواهاشی، یکی از مقامات شهر که روی برنامه های بهداشت عمومی کار می کند، گفت: کاوانو در ماه اکتبر، و بسیاری متوجه شدند که لبخند آنها را بهبود می بخشد. ام‌اس. ایواهاشی افزود که شهر در نظر دارد جلسه مشابهی را به طور خاص برای مادران دارای فرزندان خردسال برگزار کند “به این امید که به آنها کمک کند علیرغم سختی هایی که تجربه می کنند لبخند بزنند” در مادری و پس از همه گیری.

ام‌اس. کاوانو همچنین یک آموزش گواهینامه یک روزه برای افرادی که می خواهند لبخند زدن را با 80000 ین به اضافه مالیات بر مصرف، حدود 650 دلار آموزش دهند، برگزار می کند.

یکی از مشمولان او، ریکو مای، 61 ساله، اکنون به مشتریان خود می گوید که تمرین لبخند حتی برای افرادی که به طور طبیعی زیاد لبخند می زنند، مهم است.

خانم می‌گوید: «گاهی اوقات باید لبخندی زیبا و حرفه‌ای نشان دهید و مردم چیز زیادی در این مورد نمی‌دانند. مای که در اوزاکا زندگی می کند و برای این دوره به توکیو سفر کرده است.

ماسامی یاماگوچی، روانشناس دانشگاه چوئو که نحوه نگاه نوزادان به حالات صورت مادرانشان را بررسی کرده است، گفت: یک دوره آموزش لبخند می تواند به افراد کمک کند حالات چهره خود را بهبود بخشند و حتی اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

او می‌گوید: «حرکات عمدی عضلانی سیگنال‌هایی را به مغز شما می‌فرستد و احساسات مثبت ایجاد می‌کند، حتی اگر احساس خوشحالی نکنید.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما