گرسنگی دانشجویان لبنانی به دلیل فروپاشی اقتصادی است

فرارو- خانواده های لبنانی که از پول نقد برای تغذیه فرزندان خود محروم هستند، در خانه و مدرسه با مشکلاتی روبرو هستند و بسیاری از آنها مجبورند بین گرم کردن خود و اعضای خانواده خود یا پختن غذا یکی را انتخاب کنند.

به روگل فرارو به نقل از المانيتور; بسیاری از خانواده های لبنانی وعده های غذایی را نادیده می گیرند و برای تامین هزینه های خود پول قرض می کنند و در نتیجه بیشتر به موسسات خیریه توزیع کننده غذا وابسته شده اند. فعالان جمعی همچنین وعده های غذایی رایگان را به خانواده ها توزیع می کنند تا آسیب پذیرترین افراد بتوانند به فرزندان خود غذا بدهند.

«نسرین نجم» روانشناس اجتماعی در چندین مدرسه در بیروت مشغول تهیه غذا برای دانش آموزان است و به صورت هفتگی غذا توزیع می کند. وی همچنین به المانیتور گفت: پس از شنیدن وضعیت، از چندین مدرسه برای ارزیابی نیازها بازدید کردم و تصمیم گرفتم کمپینی را راه اندازی کنم که می تواند به افراد خانواده های کم درآمد کمک کند.

نجم خاطرنشان کرد: در وعده‌های غذایی که کودکان به مدرسه می‌برند کمبود مواد مغذی آشکاری وجود دارد، به‌طوری‌که برخی از دانش‌آموزان غذای ساده مانند یک ساندویچ و یک بطری آب را با خود برده‌اند.

این کمپین به وضعیت کودکانی که خانواده‌هایشان بی‌ثباتی مالی دارند رسیدگی می‌کرد و به آنها ساندویچ، تنقلات، میوه و نوشیدنی می‌داد. تغذیه برای یک کودک سالم حیاتی است و ناامنی غذایی بر سلامت و رشد بسیاری از کودکان تاثیر منفی دارد.

کارولین، متخصص تغذیه کودکان در لبنان، به المانیتور گفت: دیدن کودکانی که با چنین مقدار کمی غذا برای ناهار به مدرسه فرستاده می شوند، ناامیدکننده و تکان دهنده است.

این وضعیت او را در راس کار نگه می دارد. وی خاطرنشان کرد: کمبود غذا بر رشد جسمی و ذهنی کودکان تأثیر منفی دارد. وی افزود: کمبود غذا باعث عصبی شدن، اضطراب و افسردگی و عصبی شدن مکرر می شود زیرا بر سیستم عصبی و عملکرد مغز کودک تأثیر مستقیم می گذارد.

کارولین به خانواده‌ها توصیه می‌کند که بودجه محدودی دارند تا روی کربوهیدرات‌ها، منبع پروتئینی مانند آجیل خام یا دانه‌ها و یک وعده سبزیجات یا میوه تمرکز کنند. به گفته وی، مدارس برای جلوگیری از حسادت دانش آموزان و مقایسه دانش آموزی با دانش آموز دیگر به وعده ناهار و مفاد آن توجه بیشتری دارند.

Каролин ми говид: “مدرسه ای که فرزند من در حال حاضر در آن تحصیل می کند، سیاستی دارد که به والدین می آموزد که چه چیزی به فرزندان خود بدهند تا آنها به مدرسه بروند تا برای همه عادلانه باشد.”

در لبنان خانواده تا مرز بحران اقتصادی رانده شده است و تنها با افزایش هزینه ها می توانند بسیاری از کارها را انجام دهند. قیمت مواد غذایی در لبنان در ماه‌های اخیر به سرعت افزایش یافته است و اکثر خانواده‌ها وعده‌های غذایی را نادیده می‌گیرند و سعی می‌کنند غذای مقرون به صرفه بپزند یا به دلیل قرض گرفتن پول بدهکار می‌شوند.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما