گزارش دوشنبه شما – نیویورک تایمز

کشورهای در حال توسعه با آسیب های جبران ناپذیری از تغییرات اقلیمی روبرو هستند اما برای ایجاد این بحران کم کاری انجام داده اند. و آنها خواستار غرامت از طرف هایی هستند که آنها را مسئول می دانند: کشورهای ثروتمندی که از سال 1850 نیمی از گازهای گرما را منتشر کرده اند و آلودگی ایجاد کرده اند که به طور خطرناکی سیاره زمین را گرم می کند.

این بحث در این هفته در بیست و هفتمین گفتگوهای سالانه آب و هوا سازمان ملل متحد، معروف به COP27، که دیروز در شرم الشیخ مصر افتتاح شد، محور خواهد بود. سایمون استیل، رئیس سازمان ملل متحد در آب و هوا، گفت که تصمیم برای گنجاندن این موضوع در دستور کار “خوبی” برای سازش تا پایان اجلاس سران است.

اما اراده سیاسی محدود است. ایالات متحده و اتحادیه اروپا می ترسند که چنین غرامتی به یک مسئولیت نامحدود تبدیل شود. سال گذشته، کشورهای ثروتمند متعهد شدند که تا سال 2025 سالانه 40 میلیارد دلار برای کمک به کشورهای فقیرتر برای سازگاری کمک کنند. یک گزارش سازمان ملل تخمین می زند که این مقدار کمتر از یک پنجم نیاز کشورهای در حال توسعه است که به درخواست برای بودجه جداگانه برای مقابله با پیامدهای بلایای آب و هوایی دامن می زند.

نقل قول: بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه پاکستان در ماه سپتامبر گفت: «آنچه ما به دنبال آن هستیم خیریه، صدقه و کمک نیست – بلکه عدالت است.

در آخرین آخر هفته قبل از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده، رای دهندگان آمریکایی – که تحت تاثیر تورم بی سابقه، نگرانی در مورد امنیت شخصی خود و ترس از ثبات اساسی دموکراسی آمریکایی قرار گرفتند – نشانه های واضحی از آماده شدن برای رد کنترل دموکرات ها بر واشنگتن و پذیرش دولت تقسیم شده را نشان دادند.

بسیاری از جمهوری خواهان اکنون مطمئن هستند که کنترل مجلس نمایندگان و احتمالاً سنا را به دست خواهند آورد، در حالی که دموکرات ها خود را برای ضررهای احتمالی حتی در سنگرهای سنتی آماده کردند. اگر جمهوری‌خواهان رقابت‌های مجلس نمایندگان را فراخوانی کنند، کنترل آنها می‌تواند جناح راست حزب را قدرتمند کند و قانون‌گذارانی را که در زمینه تئوری‌های توطئه و دروغ‌پردازی می‌فروشند، جسورتر کند.

یک سوال اصلی برای دموکرات ها این است که آیا چنین لحظه متمایز بر بادهای مخالف شدید تاریخی غلبه می کند یا خیر. از سال 1934، تقریباً هر رئیس جمهور در اولین انتخابات میان دوره ای خود کرسی های خود را از دست داده است. و به طور معمول، رای دهندگان حزب در قدرت را به دلیل شرایط بد اقتصادی مجازات می کنند – پویایی که به سمت دستاوردهای جمهوری خواهان است.

جمعیت شناسی: بخش‌های کلیدی ائتلافی که دموکرات‌ها را در سال‌های 2018 و 2020 به پیروزی رساند – زنان سفیدپوست میانه‌روی حومه شهر و رای دهندگان اسپانیایی تبار – به نظر می‌رسد به سمت نامزدهای جمهوری‌خواه حرکت می‌کنند. لاتین تبارها بیش از 20 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده را در بیش از 12 رقابت داغ مجلس نمایندگان تشکیل می دهند.

یادداشت کاخ سفید: پس از رجوع به رئیس جمهور بایدن برای احساس عادی بودن دو سال پیش، به نظر می رسد رای دهندگان اکنون آماده اند تا نارضایتی خود را نشان دهند که او آنطور که انتظار داشتند ارائه نکرده است، صرف نظر از اینکه چنین انتظاراتی در وهله اول واقع بینانه بوده یا خیر.

دونالد ترامپ: برنامه آشکار رئیس جمهور سابق برای اعلام کاندیداتوری به زودی وزارت دادگستری را به چالش می کشد تا نشان دهد که می تواند فراتر از جناحی عمل کند.


در حالی که نیروهای روسی اشغالگر در شهر استراتژیک خرسون در جنوب در خطر بودند، نیروهای گروه واگنر، یک نیروی نظامی خصوصی، به سمت شهر باخموت تحت کنترل اوکراین در شرق کشور پیشروی کردند.

باخموت که ماه ها مورد حمله روسیه قرار گرفته بود، ارزش استراتژیک کمی دارد، اما پیروزی در آنجا برای مسکو، شکست های تحقیرآمیز آن را در هم می شکند – و به ثروت سیاسی بنیانگذار واگنر، یوگنی پریگوژین، تاجر، دزد محکوم و طولانی مدت کمک می کند. دستیار رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین.

پریگوژین یک نیروی رو به رشد در سیاست قدرت پرپیچ و خم روسیه است و از فرماندهان ارشد نظامی انتقاد کرده است که همگی از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه در مناطق نظامی شرقی، جنوبی و غربی جایگزین شده اند. 24. آژانس اطلاعات نظامی بریتانیا روز یکشنبه گفت که “اخراج ها نشان دهنده الگوی سرزنش فرماندهان ارشد نظامی روسیه به دلیل شکست در دستیابی به اهداف روسیه در میدان نبرد است.”

متن نوشته: پریگوژین یک چهره فزاینده قاطع و مستقل را کاهش داده است. در بازدید اخیر از منطقه کورسک روسیه، او با بازرگانان محلی ملاقات کرد تا درباره سازماندهی یک شبه نظامی مردمی نامشخص خارج از فرماندهی نظامی عادی صحبت کند.

در اخبار دیگر از جنگ: ترول های روسی قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا سعی در انتشار اطلاعات نادرست دارند.

هر سال، گروه‌های موسیقی ماریاچی دبیرستانی در امتداد مرز تگزاس در یکی از شدیدترین رقابت‌های قهرمانی کشور با آن مبارزه می‌کنند.

“اگر می خواهید رقابتی باشید، به خصوص در این بخش از دره، باید باشید عالی یکی از مدیران برنامه ماریاچی گفت. “این چیزی است که به موسیقی ماریاچی سبک می دهد، تمام جزئیات کوچکی که ما در حال بررسی آن بودیم. این زیبایی ماریاچی است.»

بهترین مسابقه جام MLS تا به حال؟ از «فیلم هالووین» تا «فیلم هالیوود»، فینال جام MLS 2022 تمام پیچ و خم‌هایی داشت که فقط لس آنجلس – و گرت بیل – می‌توانستند تولید کنند.

چرا بازیکنان فوتبال یوگا را دوست دارند: فواید جسمی و روحی یوگا در حال حاضر در فوتبال به خوبی شناخته شده است و کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و بسیاری دیگر از طرفداران آن هستند.

بایرن می گوید دیویس باید در جام جهانی بازی کند: آلفونسو دیویس روز شنبه در بازی با بایرن از ناحیه همسترینگ آسیب دید، اما حضور او در جام جهانی با کانادا “در خطر نیست.”

دویدن: به گزارش تایمز، دو کنیایی دیروز در ماراتن شهر نیویورک برنده شدند: شارون لوکدی در مسابقه زنان و ایوانز چبت در مردان. مارسل هوگ و سوزانا اسکارونی در مسابقات ویلچر رکوردهایی را به نام خود ثبت کردند.

ماکسین آنجل اوپوکو تنها نوازنده آشکارا تراجنسیتی غنا است. او در اوایل کارش درباره عشق و عاشقی می خواند. اما پس از آنکه قانون‌گذاران لایحه‌ای را ارائه کردند که بر اساس آن افرادی که خود را همجنس‌گرا، تراجنسیتی یا دگرباش می‌دانند زندانی می‌کرد، هنر او فوراً به طرفداری تبدیل شد و موسیقی او شروع به جذب لشکر طرفداران جدید و همچنین مخالفان قدرتمند کرد.

اعمال جنسی همجنس‌گرایان در غنا تا حدی به دلیل قانون دوران استعمار بریتانیا جرم انگاری شده است، اما شناسایی عمومی به‌عنوان همجنس‌گرا، تراجنسیتی یا دگرباش در حال حاضر جرم نیست. اوپوکو، که روی صحنه به عنوان فرشته ماکسین شناخته می شود، یکی از قابل مشاهده ترین اهداف قانون پیشنهادی است.

آهنگ Opoku “Kill the Bill” مستقیماً به این صورتحساب پاسخ می دهد، در حالی که آهنگ دیگری به نام “Wo Fie” که در زبان آکان به معنای “در خانه شما” است، در مورد اینکه چگونه افراد LGBTQ می توانند بخشی از هر خانواده باشند صحبت می کند. اشعار خواهان تحمل و احترام هستند.

به دلیل خطرات احتمالی برای ایمنی او، اوپوکو اکنون به ندرت و فقط در خلوت اجرا می کند. حتی رفتن به بازار یا سوار شدن با اتوبوس هم دور از ذهن است. او گفت: «هر روز برای من خطرناک است. من نمی توانم به عنوان یک فرد عادی در خیابان راه بروم.

پروفایل کواسی گیامفی آسیدو از Maxine Angel Opoku را در The Times بخوانید.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرکانادابهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channel