گوترش قرارداد غلات اوکراین، توافق اتیوپی، «قدرت چندجانبه‌گرایی در عمل» را نشان می‌دهد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، فعالیت مطبوعاتی خود را در مقر سازمان ملل در نیویورک با اعلام این که توافق برای آزادسازی مواد غذایی حیاتی از اوکراین به “نقطه عطف جدیدی” رسیده است، آغاز کرد. اکنون 10 میلیون تن متریک ارسال شده است از طریق کریدور بشردوستانه دریای سیاه، تنها در سه ماه.

چراغ امید همچنان می درخشد

«با وجود همه موانعی که دیده‌ایم، چراغ امید در دریای سیاه همچنان می درخشد و این ابتکار عمل می کند“، او گفت.

با بازگشت روسیه به بازار و کشتی‌های در حال حرکت دوباره از سه بندر اوکراین – با بیشتر محموله‌های آنها برای مصرف انسان، به کشورهای در حال توسعه نیازمند جهان – آقای. گوترش گفت که در آینده دو اولویت دارد.

اولا، “تمدید و اجرای کاملاین قرارداد و به دنبال آن موانع باقی مانده بر سر صادرات مواد غذایی و کودهای بسیار مورد نیاز از روسیه برداشته شد.

او گفت که او و سازمان ملل متحد به هر دو هدف کاملا متعهد هستند و بر لزوم رسیدگی فوری به “بحران بازار جهانی کود” تاکید کردند.

“ما نمی‌توان اجازه داد مشکلات دسترسی جهانی به کود به کمبود جهانی غذا تبدیل شود

دیپلماسی مصمم

هم توافق غلات و هم امضای یک توافق نامه الزام آور توسط مقامات اتیوپی و شورشیان تیگرایان برای پایان دادن به جنگ و اجازه بازگشت کمک به تیگری ویران شده از جنگ، نه تنها چندجانبه گرایی در کار را نشان داد، بلکه ” ارزش دیپلماسی گسسته – اما معین“، او اضافه کرد.

او با معطوف به کنفرانس مهم آب و هوای سازمان ملل که در شرم الشیخ مصر آغاز شد، گفت: اکنون باید زمان «بازسازی اعتماد و برقراری مجدد جاه طلبی مورد نیاز برای» باشد. از راندن سیاره ما بر فراز صخره آب و هوا اجتناب کنید

انتشار گازهای گلخانه ای تا پایان این قرن تا 2.8 درجه سانتیگراد افزایش می یابد – بسیار دور از حد لازم و توافق شده 1.5 درجه یا کمتر.

پیمان تاریخی

و این بدان معناست که سیاره ما در مسیر رسیدن به نقاط اوج است هرج و مرج آب و هوایی برگشت ناپذیر، و برای همیشه در پخت، افزایش فاجعه بار دما

او خواستار “پیمان تاریخی” بین کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته شد که در آن مسئولیت بر عهده اقتصادهای ثروتمندتر است تا به وعده های خود برای رسیدن به هدف 1.5 درجه ای که در توافقنامه پاریس آمده است عمل کنند.

COP27 باید مکانی برای پر کردن شکاف جاه طلبی، شکاف اعتبار و شکاف همبستگی باشد.دبیرکل سازمان ملل متحد گفت.

وی افزود: کسانی که «خسارت و خسارت» ناشی از تغییرات آب و هوایی در کشورهای در حال توسعه را انکار می‌کنند، فقط باید به سیل‌های فاجعه‌بار در پاکستان نگاه کنند. او به خبرنگاران گفت: تمام این شکاف ها را ببندید.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما