یک دریاچه وسیع کالیفرنیا را در جایی که مزارع یک ​​سال پیش در آن قرار داشتند را مجذوب خود کرده است

صدای آن شبیه دریا است و به اندازه دریاچه تاهو نزدیک می شود. امواج باد رانده آن به طور غیرمنتظره ای ابریشمی و گرم هستند. به نظر می رسد دریاچه تولار برای همیشه در صفحه قهوه ای و سبز وسیع دره مرکزی کالیفرنیا ادامه دارد و مانند یک سراب آبی بزرگ می درخشد.

سه ماه از ظهور دریاچه ای که مربوط به عصر یخبندان است، در حوضه ای که زمانی بزرگ ترین آب شیرین در غرب رودخانه می سی سی پی را در خود جای داده بود، می گذرد. این گیاه که توسط انسان ها خشک شده است، به طور دوره ای سعی در بازگشت کرده است، هرچند به ندرت با نیرویی که پس از طوفان های زمستانی دیده می شود.

ابتدا یک قطره، سپس یک سیل، آبی که طی چند ماه به بستر دریاچه سرازیر شد، یکی از بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین بخش‌های زراعی کشور را در مدت زمانی که برای رشد یک گوجه‌فرنگی لازم است، بلعید. سی مایل مربع، سپس 50. سپس 100. سپس بیشتر.

اکنون، در آغاز تابستان، دریاچه تولار در حدود 168 مایل مربع، در دام هزاران جریب خاک رسی و فقدان یک خروجی طبیعی، به قدری بزرگ است که به بهترین وجه توسط ماهواره ها ردیابی می شود. در ابتدا توسط ورقه‌های باران تقویت‌شده با آب و هوا بر فراز حاشیه رودخانه‌ها که از سیرا نوادا می‌گذرند، ایجاد می‌شوند و از ذوب برف‌هایی که در کوه‌ها انباشته شده و به سطوحی نزدیک به رکورد می‌رسند، تغذیه می‌شوند.

مسیرهای انحرافی و موانع جاده ها، سواحل آن را پوشانده است. مواد شیمیایی، کود دامی و گازوئیل آن را آلوده می کند. درختان نخل و تیرهای برق از سطح آن بیرون می آیند. روز سنجاقک می آورد. غروب پشه می آورد. گله های پرندگان در حال سکنی گزیدن هستند – پرستوها، خرچنگ ها، اردک ها، مرغ ماهی سانان، پرندگان سیاه بال قرمز پچ پچ.

باب جلبک بر روی امواج؛ در زیر آن، در مزارع گوجه فرنگی و پنبه که بیشتر کف دریاچه را تشکیل می دهند، اتومبیل های رها شده زنگ زده و گربه ماهی در کمین هستند.

جفری کوفلین، یک خلبان قایق هوایی، در یک روز هفته اخیر، گفت: “من هرگز چیزی به این بزرگی ندیده ام.” ویرانی که بر برخی از این مردم فقیر، مزارع، خانه‌ها تأثیر گذاشته است.»

مهندسان آب ایالتی تقریباً از هر ترفندی در کتاب بازی قابل توجه کالیفرنیا استفاده کرده اند تا تا آنجا که ممکن است آب را حفظ کنند و آن را به جای دیگری هدایت کنند. مدل‌ها نشان می‌دهند که رشد دریاچه در نهایت به بالاترین حد خود رسیده است.

اما پدیده ای که باقی مانده است، نویدبخش این است که میهمان بلندمدتی در کشور مزرعه کالیفرنیا باشد. آقای. کوفلین که معمولاً در خلیج سانفرانسیسکو در حدود 230 مایلی شمال غربی کار می کند، خدمه شرکت گاز و الکتریک اقیانوس آرام را حمل می کند که با زحمت ترانسفورماتورهای الکتریکی غرق شده را از بستر دریاچه خارج می کند. با او در روز اخیر یکی از اعضای کلانتر شهرستان کینگز بود که به دلیل رستاخیز دریاچه تولار، قایق هوایی خود را می خرد.

گروهبان تعجب کرد: “بسیار بزرگتر از آن چیزی است که من پیش بینی می کردم.” ناتی فریر، که مانند اکثر مردم منطقه، هنوز خیلی از خط ساحلی عبور نکرده بود. مانند بسیاری از مجریان قانون، او در چند ماه گذشته به مردم گفته است که از دریاچه دور بمانند و به هشدارهای «ورود نشوید» احترام بگذارند.

او گفت که اکثر آنها اطاعت کرده اند، اما این کار آسانی نیست. دریاچه تولار یک خطر و برای بسیاری از کشاورزان یک فاجعه اقتصادی بوده است. فریر گفت. اما از برخی جهات، او افزود، این نیز “عجیب” است.

برای مثال، سلفی‌های دریاچه تولار به یک ژانر تبدیل شده است – زوج‌هایی که غروب خورشید را تماشا می‌کنند، روح‌های ماجراجو در آب‌های سمی سرازیر می‌شوند. برخی سعی کرده‌اند از طریق آن رانندگی کنند تا در نهایت به ساحل شنا کنند یا مجبور به نجات شوند. اخیراً یک جفت روزنامه‌نگار کایاک سواری کردند تا ببینند آیا می‌توانند مسیر خود را از بیکرزفیلد به خلیج سانفرانسیسکو طی کنند.

حدود 2.5 میلیون جریب آب برف یخ زده و آماده ذوب شدن در رودخانه های کرن، توله، کاوه و کینگز است که حوضه را تغذیه می کنند. اندازه دریاچه بستگی به سرعت ذوب برف دارد و چقدر می تواند به جای دیگری هدایت شود.

آب در حال حاضر توسط مخازن قبل از رسیدن به بستر دریاچه گرفته شده است. برخی از آنها برای آبیاری مزارع و باغ ها سیفون می شوند. برخی از آنها به نقاطی منتقل می‌شوند که می‌تواند به داخل زمین نفوذ کند و به تدریج آب‌های زیرزمینی را که در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی و پمپاژ بیش از حد تخلیه شده بود، دوباره پر کند. مقداری تبخیر می شود.

و برای اولین بار از سال 2006، ده ها هزار فوت جریب آب از رودخانه کرن از طریق کانالی به قنات کالیفرنیا هدایت شده است تا منابع آب را برای لس آنجلس و دیگر شهرها تامین کند.

خوشبختانه منطقه دریاچه تولار جمعیت زیادی ندارد. بیشتر زمین های بستر دریاچه کشاورزی است و متعلق به عملیات کشاورزی عظیم است. بزرگترین جامعه در حوضه بلافصل، کورکوران، با سازمان های شهرستانی، ایالتی و فدرال برای تقویت آبگیرهای اطراف که از جمعیت 22500 نفری آن محافظت می کند، همکاری کرده است. در اواخر ماه مه، مقامات ایالتی گفتند که به نظر می رسد کورکوران و دو جامعه کوچکتر، آلنزورث و آلپاگ، در خطر نیستند.

اکنون قسمت سخت فرا می رسد: تاریخ و علم نشان می دهد که عقب نشینی کامل دریاچه دو سال و شاید بیشتر طول می کشد. تلاش های فعلی کمک کرده است، اما هواشناسان می گویند زمستان آینده ممکن است دوباره مرطوب باشد.

مدیر شهر کورکوران، گرگ گاتزکا، گفت که مزارع بزرگ منطقه تا کنون با ارائه کار به کارمندان در بخش‌های کمتر تحت تأثیر عملیات خود، از اخراج قابل توجه اجتناب کرده‌اند و مدارس محلی به معدود دانش‌آموزانی که خانواده‌هایشان مجبور به نقل مکان می‌شوند، آموزش از راه دور ارائه می‌دهند.

او گفت که اقتصاد محلی پس از سال 1983، زمانی که دریاچه ظاهر بزرگ دیگری پیدا کرد، متنوع شد. از دست دادن مشاغل و جمعیت به ساخت زندان ایالتی کالیفرنیا، کورکوران، کمک کرد که در سال 1988 افتتاح شد.

برخی مسائل به خودی خود حل نشده اند: اختلافاتی در مورد ترتیبی که زمین ها اجازه سیل گرفته اند و اینکه آیا برخی از مزارع منافع مالی خود را بر ایمنی جامعه ترجیح می دهند یا خیر، به وجود آمده است. افکار ثانویه نیز در مورد آسیبی که اگر مالکان بزرگ زمین های کشاورزی پذیرای مشارکت با ایالت و دولت های محلی در کنترل سیل بودند، ممکن بود از آن جلوگیری شود.

اما مقامات می گویند که وضعیت به گوشه ای تبدیل شده است: دریاچه Tulare اکنون رسماً به هر دریاچه غول پیکر ماقبل تاریخ پس از هرج و مرج که آن را راه انداخته تبدیل شده است.

برایان فرگوسن، سخنگوی اداره خدمات اضطراری فرمانداری گفت: «این در حال استقرار به یک رویداد طولانی‌تر است». “آنچه در آنجا می بینید برای مدتی آینده یک واقعیت زندگی خواهد بود.”

مارک آبرامسون گزارش کمک کرد

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما