WHO از افزایش تصاعدی موارد وبا در آفریقا خبر می دهد

در سراسر این قاره، موارد ابتلا در ژانویه 30 درصد بیشتر از کل سال گذشته بود.

بیشترین موارد ابتلا و مرگ و میر جدید در مالاوی رخ داده است که با بدترین شیوع خود در 20 سال گذشته مواجه است.

10 کشور تحت تاثیر قرار گرفتند

به طور کلی، 10 کشور آفریقایی به وبا مبتلا هستند. این بیماری از طریق آب باعث اسهال آبکی حاد می شود و در عرض چند ساعت می تواند منجر به مرگ شود اما به راحتی قابل درمان است.

علاوه بر مالاوی، موارد ابتلا در کشورهای همسایه موزامبیک و زامبیا و همچنین در بوروندی، کامرون، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و نیجریه گزارش شده است.

اتیوپی، کنیا و سومالی نیز در بحبوحه خشکسالی تاریخی در شاخ آفریقا که میلیون‌ها نفر را به کمک‌های بشردوستانه نیاز مبرم کرده است، به شیوع این بیماری واکنش نشان می‌دهند.

“سناریوی نگران کننده”

«ما شاهد یک سناریوی نگران‌کننده هستیم درگیری و رویدادهای شدید آب و هوایی باعث بدتر شدن محرک‌های وبا و افزایش تلفات آن بر زندگی می‌شوند.» Matshidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO برای آفریقا.

تا 29 ژانویه، 26000 مورد ابتلا و 660 مرگ در 10 کشور گزارش شده است.

WHO هشدار داد که اگر روند فعلی ادامه یابد، موارد ممکن است از عدد پیشی بگیرد ثبت شده در سال 2021 – بدترین سال برای وبا در آفریقا در نزدیک به یک دهه اخیر.

میانگین نسبت مرگ و میر موارد تقریباً سه درصد است که بالاتر از 2.3 درصد است که در سال 2022 به دست آمد و بسیار فراتر از سطح قابل قبول زیر یک است.

دکتر دکتر گفت: «برای کشورهای آفریقایی بسیار مهم است که آمادگی خود را برای شناسایی سریع موارد و ارائه پاسخ جامع و به موقع افزایش دهند. موتی.

حمایت از مالاوی

WHO به دولت‌ها کمک می‌کند تا از جمله نظارت بر بیماری‌ها، پیشگیری و درمان، و مشارکت جامعه را افزایش دهند.

شصت و پنج کارشناس در پنج کشور مستقر شده اند که 40 نفر تنها در مالاوی هستند، جایی که از ماه مارس گذشته نزدیک به 37000 مورد وبا و 1210 مرگ در هر 29 منطقه گزارش شده است.

علاوه بر این، WHO کیت‌های وبا و سایر لوازم شامل نمک‌های آبرسانی خوراکی، مایعات IV، آنتی‌بیوتیک‌ها، کیت‌های آزمایش تشخیص سریع، تجهیزات حفاظت فردی، چادرها و تخت‌های وبا را در آنجا توزیع کرده است.

همچنین به ارائه نزدیک به 50 نقطه آبرسانی مجدد در جوامع آسیب پذیر کمک کرده است و از استخدام ده ها پزشک، پرستار و تکنسین های بالینی در سراسر کشور حمایت کرده است.

سرمایه گذاری بیشتری لازم است

علاوه بر این، WHO همچنین 6 میلیون دلار برای شروع واکنش اضطراری وبا در مالاوی، کنیا و موزامبیک از طریق یک مشارکت بین‌المللی در زمینه واکسن‌هایی به نام ICG پرداخت کرد.

افزایش شیوع وبا در سطح جهان فشار زیادی بر در دسترس بودن واکسن های خوراکی برای درمان این بیماری وارد کرده است.

در ماه اکتبر، ICG به طور موقت رژیم استاندارد دو دوز را به رویکرد تک دوز معلق کرد. افزایش بیشتر وبا خطر تعمیق کمبود را در پی دارد.

دکتر معتی گفت: «هر مرگ ناشی از وبا قابل پیشگیری است. “این بیماری به همان اندازه که یک چالش بهداشتی است، یک چالش برای توسعه است. به عنوان چنین سرمایه‌گذاری‌هایی در سرویس بهداشتی بهتر و دسترسی به آب سالم، به طرز چشمگیری مکمل ابتکارات بهداشت عمومی برای کنترل پایدار و پایان دادن به وبا است.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما