تعلیم جومهروی اسلامی تحریم تحمیل کاسبان ثابت می شود

جمهری اسلامی نوشت: پس از تحویل پاسخ ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در خصوص برجام و اینکه نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات برجام آن را «معقول» دانست، همه منتظر بودند تا آمریکا نظر خود را درباره این متن و ایران اعلام کند. نظرات در مورد آن همه چیز نشان می دهد که دولت های ایران و آمریکا تمایل به توافق و رفع تحریم ها دارند، اما موانعی وجود دارد که اعلام این توافق را به تاخیر می اندازد.

سه نوع مانع برای اعلام توافق وجود دارد. گروه اول را تندروهای حزب جمهوری خواه آمریکا تشکیل می دهند. آنها همان کسانی هستند که دونالد ترامپ را تشویق کردند که آمریکا را از برجام خارج کند و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران تشدید شد.

ثانیاً مخالفان این معامله در ایران هستند که به آن «تحریم تجاری» نیز گفته می شود. این گروه در نهادهای مختلف اجرایی، سیاسی، رسانه ای و خیریه حضور ویژه ای دارند و چون رفع تحریم ها را به ضرر منافع خود می دانند، همواره با این معامله مخالف هستند و اکنون نمی خواهند آن را احیا کنند.

ثالثاً صهیونیست ها و سران رژیم صهیونیستی هستند که دشمنی سختی با جمهوری اسلامی ایران دارند و همیشه خواهان ماندن مردم ایران در فشارهای اقتصادی و مشکلات اقتصادی هستند. از آنجایی که می دانند دستیابی به توافق منجر به لغو تحریم ها و حل بسیاری از مشکلات اقتصادی ایران می شود، به شدت با این توافق مخالف هستند و در این راه از لابی صهیونیستی در آمریکا نیز کمک می گیرند. تعدادی از اعضای کنگره و سنای آمریکا نیز صهیونیست هایی هستند که برای رژیم صهیونیستی کار می کنند و از هیچ اقدامی برای جلوگیری از به نتیجه رسیدن مذاکرات دریغ نخواهند کرد.

اتحاد عملی این سه گروه که فعالانه به دنبال احیای توافق و رفع تحریم ها هستند، تا کنون نهایی شدن توافق را به تاخیر انداخته است. دولت سیزدهم باید با اراده قوی با «تحریم های حرفه ای» مقابله کند و برای احیای توافقنامه و رفع تحریم ها اقدام قاطعانه انجام دهد. افرادی هستند که نقش «کاترین شاکدام» و «الی کوهن» را در بین کاسبان تحریم های داخلی بازی می کنند و زمانی فرا می رسد که نقاب از چهره آنها برداشته می شود و نفوذشان تایید می شود.

این افراد اگرچه تظاهر به حمایت از دولت سیزدهم می کنند، اما مخالف نظام اصلی جمهوری اسلامی و منافع مردم این کشور هستند و مردم کشور نباید تابع اراده آنها باشند. مردم منتظر احیای توافق و لغو تحریم ها هستند و واکنش های مثبت بازار سکه و ارز در روزهایی که اخبار مثبتی مبنی بر نزدیک شدن به توافق به گوش می رسد، موید این واقعیت است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما